top of page

Відео "Майстер-клас . Пальчикова техніка «Соняшник»"

  • Фото автора: il4enkoludmila
    il4enkoludmila
  • 27 янв. 2015 г.
  • 5 мин. чтения

Майстер-клас вчителя образотворчого мистецтва. Пальчикова техніка

Тема: «Соняшник в техніці петриківський розпис»

ВІДКРИТИЙ УРОК

з образотворчого мистецтва у 6 класі

Тема уроку:

«Моя країна – Україна. «Соняшник – символ України» Петриківський розпис»

Вчитель образотворчого мистецтва

Ільченко Людмила Петрівна

29.01.2015 рік

Тема уроку: «Моя країна – Україна. «Соняшник – символ України» Петриківський розпис»

Мета уроку:

  • ознайомити учнів з декоративним розписом та символами України;

  • навчити учнів малювати соняшник в техніці розпису мазками «гребінчик», «перехідний мазок» та в «пальчиковій» техніці;

  • удосконалювати навички композиції;

  • розвивати почуття колірної гами, уміння стилізувати природні форми;

  • формувати художньо-естетичне ставлення до дійсності, інтерес до пізнання культури свого рідного краю;

  • виховувати любов та повагу до батьківщини, поважне ставлення до народних художніх промислів та традицій українського народу.

Тип уроку: комбінований

Обладнання:

для вчителя: зразки робіт соняшника, панно вчителя «Соняшники», ваза з соняхами, книга-мальовка «Соняшник – квітка сонця», музичний супровід.

презентаційний матеріал:

  • презентація «Соняшники у природі»

  • презентація «Соняшники у декоративному розписі» -роботи майстрів

  • відео-майстер-клас «Малюємо соняшники у петриківському розписі»

  • музичний супровід.

для учнів: наочний матеріал; простий олівець, гумка, серветки, фарби, пензлі, склянка, палітра, мастихін, клей ПВА

Хід уроку

І. Організаційна частина

Привітання.Учні встають.

Учитель: Любі діти, у наш клас

Завітали гості щирі,

Привітаймо в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Учитель: Присядьте. Продовжимо наш урок.

(Створення емоційного настрою уроку.)

Учитель: Погляньте на мене, усміхніться.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Діти, ви любите малювати?

  • Любите свою Батьківщину?

  • Назвіть народні символи України.

  • Що вам відомо про петриківський розпис?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Рідний край У всіх людей одна святиня, куди не глянь, де не спитай, рідніша їм своя пустиня, аніж земний в чужині рай. Їм красить все їх рідний край. Нема без кореня рослини, а нас, людей, без батьківщини. Микола Чернявський

ІV. Повідомлення теми і завдань уроку

Учитель: Тема сьогоднішнього уроку: «Соняшник – символ України».

На уроці ми навчимося малювати соняшник у петриківському розписі, ознайомимося з технікою мазків білячого пензля, «гребінчик», «перехідний мазок» та мазком вказівного пальця.

V. Вивчення нового матеріалу

Вступна бесіда

Учитель: Природа рідного краю надзвичайно гарна, вабить своїми горами, морями і ріками, рівнинами й долинами.

Поглянемо - затишно навкруги.

Радіє душа!

А зараз, будь ласка, на мить закриємо очі. (звучить музика поля).

І полинимо в степи, до поля соняшникового.

Літня пора, птахи співають.

Стоять соняхи як велетні, бачимо – над ними літають бджілки.

Відчули запах соняшників.

Смачний, медовий, неповторний.

Учитель: Відкрийте, будь-ласка, очі.

Що ви відчули? Що ви побачили?

Учні: Квіти великі жовті з гострими пелюстками, в середині видніється насіння.

Стебло міцне, довге, широке листя.

Учитель: Поглянемо на екран.

(Перегляд презентації «Соняшники у природі»)

Розповідь вчителя.

- Соняшник. Хто не знає цієї чудової рослини з товстим і високим стеблом, цупким і великим листям, великою золотавою голівкою - кошиком, завжди повернутим до сонця.

Мабуть, через схожість із золотавим сонцем, ця рослина отримала назву "Соняшник".

За сонцем повертається не тільки квітка, а й стебло і листки.

Ця рослина так полюбилася українцям, що не віриться в те, що вона-прибулець з далеких країв.

А привіз її мореплавець Христофор Колумб із Північної Америки в Європу-Іспанію.

В Україні соняшник з’явився у середині 18 століття.

Спершу, його розводили, як декоративну рослину, а згодом заради зерна, яке використовували, як ласощі.

Тепер із соняшника виробляють олію, яка є найкращим харчовим продуктом, макуха-поживний корм для худоби і приманка для риби, насіння соняшника - споживають люди, халва - солодощі.

Україна займає друге місце у світі як виробник соняшникового насіння.

Стебло використовують для виготовлення паперу, силосу.

Коли соняшник цвіте — бджоли збирають мед.

Зараз ми не уявляємо собі рідної землі без цих чудових великих золотавих голівок, що кланяються сонцю.

Нехай і на ваших городах оселиться квітка сонця, чудовий витвір природи і людини.

На моєму городі завжди ростуть соняхи.

Я їх дуже люблю.

Учитель: А зараз полинемо до села Петриківка.

(Учитель звертає увагу на фото села)

Де познайомимся з петриківським розписом.

Це село на Дніпропетровщині.

Велике, славне, яке зачаровує світ своїми мальвами і жоржинами, соняхами і рясною червоною калиною.

Сама природа, щедра на кольори, водить рукою художників Петриківки.

І постають на білому папері чарівні квіти, яскраві ягідки поблискують серед зеленого листя, і павичі походжають, розпустивши віяла хвостів.

А як же малюють соняшники майстри Петриківки?

Діти подивіться, будь-ласка на екран.

(Перегляд презентації «Соняшники у декоративному розписі»-роботи майстрів)

Учитель: Створення образу нашої Батьківщини в декоративному мистецтві має свої особливості.

Соняшник проходить стилізацію на основі природного у декоративний.

Це значить, ми його змінюємо по формі, величині, кольору, надаємо казковості, фантазуємо.

VІ. Практична робота.

Учитель:

  • Розмістимо папір горизонтально.

  • По контурному зображенню будемо малювати соняшник.

  • Простим олівцем позначте середину соняшника

  • Намалюємо пелюстки, розміщені одна за одною.

  • Переходимо до кольору.

(Поглянемо на соняшники, які перед вами)

(Учні працюють за учителем)

Діти, давайте повторимо правила техніки безпеки, правила роботи з художніми матеріалами.

На уроці все виконуємо з дозволу вчителя

  • Слідкуйте за тим, щоб пензлик після роботи був добре вимитим та зберігався у спеціально відведеному місці

  • Витирайте руки від фарби серветками

  • Будьте обережні з клеєм

  • Не забрудніть одяг

  • Нанесемо на палітру жовту, коричневу, чорну фарби.

Добавимо клей ПВА приблизно стільки як фарби.

Розмішаємо фарбу, добавляючи води.

Фарбу гарно розмішуємо, щоб вона була не густою і не рідкою.

Квіти будемо малювати мазком пензля та пальчиком. (Звучить музика)

Це мазки “Гребінчик” – мазок, який починається з потовщення, зробленого натиском пензля та завершується тонким вусиком, який виконується легким дотиком кінчика пензля.

“Перехідний мазок” – накладається одним пензлем, але двома фарбами.

При цьому пензлик умочують в одну фарбу наприклад (жовту), а потім в другу (коричневу).

На папері залишається слід від жовтої фарби, який плавно переходить у коричневий.

(Вчитель демонструє техніку мазків на папері.

Починає малювати соняшники.)

Учитель: Зверніть увагу! Починаємо малювати пелюстки соняшника по колу, повертаючи папір направо, за часовою стрілкою.

  • Переходимо до малювання середини квітки.

За допомогою вказівного пальця робимо одинарний відтиск чорним кольором до наповнення серединки соняха.

  • Пилок намалюємо в середині квітки жовтим кольором дрібними крапочками твердим кінцем пензля.

  • Завершуємо квітку обробкою (тонкі лінії, дрібні крапки, вусики), щоб вона була гарною, виразною.

(Перегляд відео-майстер-класу «Малюємо соняшники у петриківському розписі у різних техніках»)

Учитель:Можна соняшник малювати в різних техніках петриківського розпису.

В процесі роботи вчитель підходить до учнів і допомагає їм намалювати квіти.

Учні працюють, а вчитель презентує свою книжку «Соняшник-квітка сонця», виготовлену своїми руками.

Пропонує учням зробити книгу у вільний час. У цій книзі зібрані вірші про рідний край, намальовані ілюстрації.

Учитель: Діти, зараз виконаємо колективну роботу - панно.

Для створення панно намалюємо образ-символ нашої країни.

Для цього на кружечках кожен намалює квітку соняшника.

(Намальовані квітки прикріпляємо на вишитий рушник у вигляді віночка.

Хлопчик з дівчинкою демонструють результат роботи)

VІІ. Підсумок уроку.

  • Учитель переглядає роботи, виставляє їх на виставку.

  • Аналізує роботи.

  • Виділяє найкращі роботи.

  • Дорогі діти, урок підходить до кінця.

Мені було дуже приємно з вами працювати.

Дякую вам за все

Учитель: Бажаю Вам не зупинятися на досягнутому, працюйте над своїм самовдосконаленням, розвитком, експериментуйте.

Сміливо працюйте з будь - якою технікою мистецтва, працюйте, творіть, дивуйте результатами, набувайте впевненості у своїх силах, вчіться любові і бережному ставленню до всього, чого торкаються ваші руки, до всього, що вас оточує.

Може, тоді наш світ стане добрішим і кращим.

Любіть свій рідний край, свою Україну…

(Вчитель вручає сувеніри.)

Учитель: Прийміть на згадку сувеніри про Кіровську СЗШ.

Дякую за увагу.

 
 
 

Comments


 МАНИФЕСТ АРТЕФАКТА: 

Здесь будет удачно смотреться текст о вашей компании и услугах. Используйте эту возможность, чтобы выгодно представить себя и свою компанию клиентам. Расскажите интересную историю, например, как вам в голову пришла идея собственного дела, и объясните, в чем заключается ваше преимущество перед конкурентами. Приводите увлекательные факты и цифры — пусть вас запомнят. Не забудьте про ключевые слова, по которым ваш сайт найдут в поисковых системах. Совет: чтобы добавить свое фото, нажмите на изображение и выберите «Заменить фото».

 БЛИЖАЙШИЕ СОБЫТИЯ: 

 

10/31/23:  Шоу скандинавского искусства

 

11/6/23:  Видео-искусство по всему миру

 

11/29/23:  Лекция: История искусства

 

12/1/23:  Фестиваль индийского кино 2023

 СЛЕДИТЕ ЗА НАМИ: 
  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
 ПОСЛЕДНИЕ ПОСТЫ: 
ПОИСК ПО ТЭГАМ:

© 2023 Артифакт. Сайт создан на Wix.com

  • Facebook B&W
  • Twitter B&W
  • Instagram B&W
bottom of page